Klasyfikacje

Rywalizacja w tegorocznej edycji Bałtyk-Bieszczady Tour odbywać się będzie w trzech klasyfikacjach: generalnej, sprinterskiej oraz górskiej. Poniżej prezentujemy szczegóły każdej z nich.

Klasyfikacja generalna

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostanie kolarz, który w najkrótszym czasie pokona całą, liczącą 1008 km trasę maratonu. Pod uwagę będzie brany czas brutto, czyli uwzględniający wszelkie postoje i zatrzymania. Koszulki zwycięzców będą przyznawane osobno w kategorii: solo i open oraz dla najlepszych kobiet i mężczyzn.

zolta

Klasyfikacja sprinterska

Zwycięzcą tej klasyfikacji zostanie zawodnik, który w najkrótszym czasie pokona odcinek pomiędzy punktami kontrolnymi w Mirosławcu (175 km) a Nakłem nad Notecią (290 km). Długość tego praktycznie płaskiego odcinka liczy 115 km. Czas liczony będzie od momentu przyjazdu do punktu w Mirosławcu do chwili przyjazdu na punkt w Nakle. Klasyfikowani będą wszyscy uczestnicy BBT, którzy pokonają ten odcinek, a rywalizacja odbywać się będzie z podziałem na kategorie: solo, open oraz mężczyzn i kobiety.

zielona

Klasyfikacja górska

Klasyfikacja, która ma za zadanie wyłonić najlepszego „górala” XI edycji Bałtyk-Bieszczady Tour. Jej zwycięzcą zostanie kolarz, który w najkrótszym czasie pokona odcinek pomiedzy Brzozowem (904 km) a metą w Ustrzykach Górnych (liczyć sie będą czasy przyjazdu). Długość tego odcinka liczy 104 km, a suma przewyższeń znajdujących się na trasie to ponad 1100m. Klasyfikowani będą wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Bałtyk-Bieszczady Tour w limicie czasu. Rywalizacji odbywać się będzie z  podziałem na kategorie: solo, open oraz mężczyzn i kobiety.

czerwona